Skúšobná jazda a preprava opraveného rušňa 263.005

railtrains.sk

Dátum:  08.03.2014 0:00   |   Rubrika:  Z tratí ŽSR a SŽDC   |   Vytlačené:  29.02.2020 4:18

 Dňa 7.3.2014 sa uskutočnila preprava a zároveň skúšobná jazda rušňa 263.005-1 ZSSK po oprave násilného poškodenia pri zrážke vlakov v Bratislave. Rušeň naozaj prekvapil a dovolím si povedať, že je podstatne krajší ako naše predstavy.Už od skorého rána sme cestovali za týmto rušňom a netrpezlivo ho očakávali v stanici Nedakonice. O 10:10 h bolo v diaľke niekoľkých kilometrov vidieť žiarivo oranžovo-červené farby a hneď nám bolo jasné aj na základe minimálnych obrysov, že už idú .Rušeň 720.091-8 s nádhernou ,,princeznou,, 263.005-1 vchádza do stanice Nedakonice.Po zastavení prebiehalo oživovanie a príprava na dlhú cestu.Bočný pohľad na tento nádherný rušeň. Autor : DodesPredchodenie osobným vlakom tvoreným riadicim vozňom ,, Syseľ ,,Pohľad zdola má taktiež svoje čaro.
Po zdokumentovaní rušňa sme sa samozrejme aj s Dodesom vybrali k trati. Konkrétne k stanici Bzenec-Přívoz.
Nádherná ,, princezná ,, 263.005-1 vchádza do stanice Bzenec-Přívoz. Na fotografii pózuje aj známy tank.Dodes sa sústredil skôr na bočnejší záber. Autor : DodesKeďže na skúšobných jazdách sa skúša, tak nám zapózoval stojaci rušeň aj o pár metrov ďalej.Samozrejme sme sa dlho nezdržali a skúsili šťastie či ho stihneme opäť.
Stihli sme ! Zo stanice Rohatec odchádza táto skutočná princezná hneď za osobným vlakom, ktorý bol tvorený jednotkou Regionova.Dodes opäť volil bočnejší pohľad na túto veľmi pekne spravenú krásavicu. Autor : DodesO pár metrov ďalej si nenechali ujsť túto krásavicu ani Haribo7 a Taurus1216. Keďže fotili spolu, fotografie budú rovnaké. Avšak je možné si všimnúť rozdielnosť farieb jednotlivých fotoaparátov.
Blízko zastávky Rohatec pohľadom Hariba. Autor : Haribo7Rovnaká fotografia pohľadom užívateľa Taurus1216. Autor : Taurus1216Viac fotografií sme už neriskovali a volili cestu priamo do Břeclavi.Pár minút po príchode rušeň vchádza do stanice.Taktiež som skúsil čaro bočnejšieho pohľadu.
Keďže rušeň stál v Břeclavi dlhšie sme sa rozhodli už voliť cestu na Slovensko a začali sme hneď stanicou Kúty. V stanici Kúty som pre Vás čitatelia nahral obrazovú aktualitu, aby ste si rušeň mohli pozrieť, prípadne vyfotiť na Slovenskom území.
Po necelej pol hodinke rušeň vchádza do stanice Kúty.Po predchodení vlakom Eurocity 277 čaká rušeň na postavenie vlakovej cesty.Rušeň aj so staničnou budovou Zohor. Autor : DodesAle už je čas aj opäť na nejaký traťový záber...Rušeň zachytený poblíž Devínskeho jazera, kde prebiehajú stále práce na trati.Pohľad z druhej strany aj s novým múrom.


Na železnej studienke bolo naozaj plno. Priatelia Mathew, Nino a suflo si túto udalosť nenechali ujsť.Rušeň vchádza na zastávku Bratislava-Železná studienka. Autor : NinoO kúsok ďalej bočnejšie zachytil krásavicu Suflo. Autor : SufloA samozrejme nezabudol na fotografiu zozadu. Autor : Suflo
Možno niekto čaká fotografiu aj o mathewa, ale trochu ho zradila technika, tak si vychutnal iba pohľad a zdokumentoval túto udalosť telefónom.
Ako som už spomínal v obrazovej aktualite, v Bratislave na hlavnom sa uskutočnilo otáčanie na točni z ktorého budú nasledovné fotografie.Nino zdokumentoval aj toto malé-veľké prekvapenie. Rušeň dostal aj staré označenie ! Autor : Nino,,Kinderko’’ už posunuje na ,,princeznú’’ . Autor : NinoA už ju ťahá na točňu... Autor : NinoSamozrejme som si tento zámocký rušeň musel zdokumentovať na točni aj ja.A ešte jednu trocha čelnejším pohľadom.Tu už je vidno aj druhú stranu rušňa. Autor : NinoDetail na časť rušňa. Autor : NinoA už ho ,,Kinderko’’ vytláča pod trolej...Ďalší detail... Autor : NinoPosun rušňa z depa na hlavnú stanicu. Autor : SufloNa hlavnej stanici už čakal Volod, ktorý si túto udalosť taktiež nenechal ujsť. Autor : VolodRušeň sa teda vydal na cestu do Nových Zámkov odkiaľ budú nasledovné fotografie...
Marko si túto jazdu taktiež nenechal ujsť a volil peknú kompozíciu so stromom v Bernolákove. Autor : Marko350A to by som nebol ja keby poslednú fotografiu nevyfotím kde inde ako na ,,vlčanskom,, priecestí v Šali.Lukáš netrpezlivo očakával rušeň v Palárikove. Autor : RelukTouto fotografiou aj ukončím časť prepravy a skúšobnej jazdy a vrátim sa k dôvodom opravy a priebehu o ktorom sme pravidelne informovali.


Dôvodom násilného poškodenia rušňov 263.010 a 263.005 bola zrážka vlakov v Bratislave dňa 16.10.2012. Autor : MacGyver286Detail na rušne pri zrážke, ktorý zabezpečil michalBA od známeho, ktorý tým vlakom cestoval.


Viac fotografií a informácií nájdete v tomto dobre spracovanom článku od kolegov : Zrážka vlakov v Bratislave - zeleznicny.netRušne boli prevezené do depa a ich osud bol vtedy nejasný...Detail poškodenia rušňa 263.010. Autor : EminemDetail poškodenia rušňa 263.005. Autor : EminemNašťastie veci sa pohli a dňa 17.3.2013 sme mohli informovať o preprave rušňa 263.010 do ŽOS Zvolen za účelom opravy násilného poškodenia.


Preprava poškodeného rušňa 263.010 dňa 17.3.2013 do ŽOS Zvolen. Autor . JSleviceAni sme sa nenazdali a dňa 11.7.2013 sa uskutočnila skúšobná jazda a cesta domov po oprave !


Rušeň 263.010 po oprave násilného poškodenia na závese vlaku R 814 na ceste do domovských Nových Zámkov.Krátko na prepravu ho bolo možné striedavo vidieť prevádzke keďže mal zo začiatku problémy. Na tejto fotografii je už po odstránení chýb v súčasnosti už v ostrej prevádzke. Autor : Eminem


Veci sa pohli aj pri rušni 263.005 a dňa 9.10.2013 sa uskutočnila preprava do Přerova za účelom opravy násilné poškodenia. Po oprave sa vrátil dnes ,7.3.2014, a bolo ho možné vidieť v prvej časti článku.Nakladanie rušňa 263.005 dňa 9.10.2013 na vozne. Preprava sa uskutočnila v réžii dopravcu ExpressRail.


Viac informácií o preprave poškodeného rušňa do Čiech nájdete v našom článku tu : 263 005 odchádza do ČR... - RailtrainsNa záver by som dodal, že rušeň je skutočne nádherný a ČMŽO Přerov zvládli výborne túto ťažkú opravu. Aj podľa prvých reakcií verejnosti na fotografie rušňa po oprave je jasné, že tentokrát náter nebol odfláknutý ako v minulosti na Slovensku a český kolegovia sa skutočne vyhrali a dali si záležať.


Autor : XxXcompany
Foto : Dodes, Haribo7, Taurus1216, Nino, Suflo, Volod, Marko350, Reluk, MacGyver286, michalBA, Eminem, jslevice, ASphoto


Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk https://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: https://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=1223