Dovolenka s bratislavskými princeznami

railtrains.sk

Dátum:  12.04.2010 0:00   |   Rubrika:  Na voľné chvíle ...   |   Vytlačené:  30.05.2020 1:53

 Keď ma kamarát z Rakúska informoval, že sa chystá s priateľkou navštíviť na niekoľko dní Bratislavu, bolo mi hneď jasné, že len pri prezeraní historických pamiatok určite nezostane.


Ak raz niekomu koluje v žilách železničná krv, tak ho železnica priťahuje ako magnet. Navyše ak má v obľube naše, oproti Rakúsku „zastarané“ stroje, tak si priateľka musela bratislavské pamiatky pozerať sama. A tak sme spolu vyrazili do terénu. Ako prvé sme sa zamerali na naše okuliarniky, ktoré sa rakúskym železničným fotografom mimoriadne páčia. Želanie aspoň jedného modrého sa splnilo hneď ráno, keď Os z Komárna priviezla 750.093.


Nasledujúci Os z Bratislavy do Komárna bol v réžii ďalšieho modrého okuliarnika, 750.150, ktorý podľa obehu priviezol aj poobedňajší obratový Os z Komárna.
Keďže starých náterov u nás ubúda, nemohla ujsť našej pozornosti ani niektorá z pekných princezien. 263.010 nám síce utiekla na Os do Nových Zámkov, ale 263.003 už nie. Nasledujúca fotografia ju zachytáva pri vjazde na Predmestie. Za ňou nasledoval hneď náklad s 363 a kotlami na ÚNS.
Vďačnými vlakmi na fotenie sú hlavne naše IC, ktoré sa väčšinou prezentujú čistou a farebne ucelenou súpravou. Inak tomu nebolo ani v prípade IC 505, kde nás potešila so súpravou ladiaca 362.007. Škoda len, že si ten istý obeh zopakovala aj dnes...


Ďalším želaním bolo zdokumentovanie aspoň niektorého zo súkromníkov. Aj keď nám modrá laminátka BRKS unikla len tesne, čierna rakva na závese kotlov dok Kútov už nemala proti nám žiadnu šancu.


Po malom občerstvení sme sa presunuli pod kostolík do Bratislavského Lamača. Tam sa nám dostala do objektívu nie len ďalšia z umytých bratislavských princezien 263.009, ale aj šmoulová 240.106 s Nexom až do Budapešti.

Z Lamača sme sa presunuli na nadjazd v Devínskej Novej Vsi s vidinou 350.007 po EH na EC 275. Tá nás nesklamala, ale zároveň nás potešil aj Rv presun čmeliaka 771.001 do Rakúskeho Marcheggu po súpravu do Žilinského závodu KIA. Samozrejme treba zdokumentovať aj pre kamaráta domáci herkules ÖBB.
Dnes však na rozdiel od včerajška už zvíťazila kamošova priateľka a pamiatky. Avšak Hugo na Haškovi do Prahy na rozlúčku vyšiel podľa našich predstáv, rovnako aj 362.009 na R 606, ktorá si zapretekala s mladými športovkyňami...
Autor : Juraj Streber

Sprc :


Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk https://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: https://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=225