Hurvínek si bol pre kamaráta ...

railtrains.sk

Dátum:  15.04.2011 0:00   |   Rubrika:  Z tratí ŽSR a SŽDC   |   Vytlačené:  08.05.2021 22:08

 „Hurvínkovi“ M131.1443 začína byť na tratiach troška smutno, preto sa členovia Spoločnosti Považskej Dráhy Žilina rozhodli, že mu zaobstarajú kamaráta v podobe „prívešáka“ Blm. Aj keď jeden je už odstavený v Púchove, na obzore sa objavil iný a hlavne v lepšom technickom stave. Malo to jediný háčik, Blm sa nachádzal na Rendezi v Bratislave ...Kvôli nákladom na prevoz vozu v nákladnom vlaku alebo súkromným prepravcom bolo rozhodnuté, že vozeň si dovezie do Žiliny „hurvínek“. V sobotu, 2.4.2011 o druhej hodine rannej sa M131.1443 vydáva na 159 kilometrovú cestu z Púchova cez Trenčín a Trnavu do Bratislavy ...Slnečné lúče vítajú „hurvínka“ na bratislavskom Rendezi.


Potrebný posun s M262.007, aby sa uvolnil prívesný vozeň.Je večer, krátko pred 17 hodinou a historická súprava sa chystá na cestu do Žiliny. Prívesný vozeň musel byť prehliadnutý, namazali sa nárazníky a ložiskové domce, vyskúšala sa tesnosť a brzda ...V nedeľu ráno krátko po šiestej hodine zastavujeme v stanici Trenčín. Krátka kontrola súpravy, káva a ide sa ďalej ...Náladička v stanici Ilava, čakanie na obehnutie osobným vlakom.Kamže to ideme? Jaj, do Žiliny ....Ďalších 203 kilometrov za nami, „prívešák“ odstavený v žilinskom depe ...... a ideme opäť na trať, tentokrát „len“ do 44 kilometrov vzdialeného PúchovaA sme doma, 406 kilometrov v dvojkoliach, ale bez poruchy a problémov !


BONUS:
Počas našej prítomnosti sa po areáli múzea na Rendezi „preháňala“ mazutka 555.3008, ktorú sme tak zastihli pri prvých metroch vlastnou silou. Krásny stroj, super partia ľudí okolo nej ...A na úplný záver tri mašinky na troch fotografiách ..


V priebehu tohto roku by sa mal prívesný vozeň objavovať spolu s „hurvínkom“ na nostalgických akciách. Držte nám palce


Autor textu a foto : Peter
Sprc :Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk https://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: https://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=516