Prebúdzanie "Katko – Danky"

railtrains.sk

Dátum:  25.04.2011 0:00   |   Rubrika:  Na voľné chvíle ...   |   Vytlačené:  11.05.2021 14:42

 V dňoch 16. – 17. 4. 2011 sa uskutočnil už jedenásty ročník tradičnej akcie s názvom „Prebúdzanie Katky“. Tak pár fotiek z tejto akcie vám prinášame. Pri prechádzke depom v piatok večer, všetko vyzeralo, že je pripravené na akciu. No akosi v rotunde toho stálo pomenej, než sme boli zvyknutý po minulé roky.Motorové vozne radu 810, 811 a 812 odstavené a pripravené na akciu.S príchodom noci sa naskytla možnosť zvečniť si „Gorilu“, aj keď pri nedostatku svetla.Pod rúškom tmy sa schovávalo prekvapenie v podobe „Danky“, ktorá mala byť predstavená miesto chýbajúcej „Katky“.


S príchodom sobotňajšieho rána, prichádzali aj mimoriadne vlaky z Prešova, Trebišova, Slovenského Nového Mesta. Ale vybral som sa odfotiť mimoriadny vlak z Bratislavy, ktorý bol ťahaný „Albatrosom“, ktorý už z Kysaku šiel bez výpomoci. Nedalo mi neodfotiť vlaky, ktoré šli okolo pri čakaní na „Albatrosa“

A už uháňa s miernym meškaním do Košíc.
Za ním aj požiarny vlak ťahaný rušňom T 478.1201.A nakoniec aj postrk, ktorý robil „Hugo“.
Popri rušňo-paráde a iným akciám prebiehali aj okružné jazdy s „Magdou“.


Ako každý rok, len tento s menšou zmenou sa mohli deti povoziť po depe v otvorenom vagóne za „Dankou“.Okrem historických exponátov sa prišla ukázať aj „Lucia“ (671.002), ktorá sa tešila veľkému záujmu návštevníkov. Veď konečne niečo skutočne nové.Spolu s „Luciou“ sa prišla ukázať aj 840-ka, ktorá je to už dobre známa.Návštevníci si mohli obzrieť aj nevšedné rušne spolu s prekrásnymi obrazmi.„Veľkonočný expres“„Pancierový vlak“


V nedeľu ráno, si mohol každý fotograf odfotiť bez problémov a hlavne bez ľudí vystavené rušne.
K trojici motorákov sa pridala aj 820-ka.Stretnutie generácií.Parné lokomotívy boli počas celej výstavy stredobodom pozornosti.


A tí vytrvalejší si mohli zvečniť „Albatrosa“ pri zbrojení uhlia. Foto: P. Hudec


Pár slov k záveru, aj keď táto akcia mala ďaleko od tých predchádzajúcich, ale bol to obraz súčasnej situácie na železnici. A to, že „Katka“ na akcii nebola, nebol férový ťah dať ju na plagát, ale to na akcii neubralo. Ubralo jej malý počet mašín, ktoré si mohli návštevníci pozrieť. Spoločne dúfajme, že budúci ročník bude lepší.

Autor textu a foto : Ondrei XD
Sprc:

Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk https://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: https://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=522