Nový dopravca REGIO JET štartuje na ŽSR!

railtrains.sk

Dátum:  27.04.2011 0:00   |   Rubrika:  Z tratí ŽSR a SŽDC   |   Vytlačené:  08.05.2021 21:07

 V nedávnych mesiacoch bezpochyby všetci železničný profesionáli a aj nadšenci zachytili správu , že súkromná spoločnosť REGIO JET a.s. bude od marca 2012 prevádzkovať osobnú železničnú dopravu na trati Bratislava hl. st. – Komárno.Kontrakt na osobnú železničnú dopravu na trati č. 131 získali od Ministerstva dopravy , výstavby a regionálneho rozvoja na dobu 9 rokov. Spoločnosť REGIO JET a.s. plánuje na uvedenej trati nasadať moderné trojdielne motorové jednotky BOMBARDIER TALENT.
V dňoch 26.-28.4.2011 boli naplánované prezentačné jazdy pre pozvaných hostí , ako aj pre širokú cestujúcu verejnosť. Počas týchto troch dní sa bude možné s modernou jednotkou Bombardier Talent stretnúť na celom úseku trate č.131 Bratislava-Komárno.V nasledujúcej reportáži Vám priblížime príjazd jednotky VT2.12 na Slovensko a prvú prezentačnú jazdu z Bratislavy do Dunajskej Stredy.Jednotka VT2.12 dorazila na Slovensko 26.4.2011 v skorých ranných hodinách cez pohraničnú stanicu Kúty. Cez českú republiku bola jednotka prepravovaná ako nečinná s príprahovým rušňom Radka Šauera 753.197 , ktorý je až do 28.4.2011 deponovaný v žst. Kúty.Nasledujúce snímky zachytávajú prvé minúty dieselového Talentu v žst. Kúty krátko pred šiestou hodinou rannou....

Rušňová čata pripravuje jednotku na jazdu.Motorová jednotkaVT2.12 vchádza do žst. MalackyV Bratislave pribrala motorová jednotka na svoju palubu VIP cestujúcich , medzi ktorými nechýbal minister DVaRR SR. O 10.50 hod sa vybrala jednotka VT12.12 dopravcu REGIO JET do Dunajskej Stredy na svoju prvú jazdu.Nasledujúce snímky zachytávajú príjazd vlaku REGIO JET do žst. Nové Košariská , kde prebiehalo križovanie s osobný vlakom ZSSK , ktorý smeroval do Bratislavy.


Keďže trať do Dunajskej Stredy vedie dosť ďaleko od štátnej cesty do Dunajskej Stredy nasledujúca snímka sa podarila až keď vlak míňal vchodové návestidlo do stanice Dunajská Streda.Vjazd do Dunajskej StredyRegio Jet prichádza k nástupišťu v Dunajskej Strede.Nasledujúce snímky dokumentujú krátky pobyt jednotky v stanici Dunajská Streda , kde bola v ten deň asi najväčší výskyt politikov na meter štvorcový. Nechýbali Minister životného prostredia, Minister dopravy , podpredseda NR SR , štátny tajomníci a mnoho iných .

Krátko po poludní vyrazila jednotka VT2.12 späť do Bratislavy. Rozlúčkovú snímku s VIP jazdou /už bez ministra/ sa mi podarilo spraviť v staničke Lehnice.


Do štvrtka 28.4.2011 má cestujúca verejnosť možnosť využiť služby súkromného dopravcu na trati medzi Komárnom a Bratislavou za symbolické cestovné 0,50,-EUR. Od marca 2012 sa stane komfortnejšie cestovanie s rýchlejšími a bezpečnejšími vlakmi realitou nie len na tri dni , ale minimálne na 9 rokov...Autor textu a foto : Taurus

Sprc:
Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk https://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: https://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=525