Pozvánka na Agrokomplex 2011

railtrains.sk

Dátum:  15.08.2011 21:46   |   Rubrika:  Na voľné chvíle ...   |   Vytlačené:  06.06.2020 21:25

 Koncom augusta sa v dňoch 18. – 21.8 koná tradičná výstava Agrokomplex, počas ktorej nesmú chýbať pravidelné jazdy Nitrianskej poľnej železnice. Slovenské poľnohospodárske múzeum pripravilo aj tento rok pre návštevníkov bohatý program.
Počas týchto štyroch dní sa v plnom nasadení predvedú všetky tri funkčné parné lokomotívy a to: U 25.001,U 35.901 „Križko“ a nesmie chýbať U 36.001, ktorá dostala prednedávnom nový náter.U 36.001 zatiaľ iba s natretým kotlom. Autor:DIGZ


Vlak bude jazdiť každý deň od 9:00 do 18:00 v cca 20 až 30 minútových intervaloch. Jazdiť sa bude na okruhu okolo skanzenu ale aj na trati Skanzen – Brána spájajúca múzeum s výstaviskom.U36.001 a pomník parného rušňa Bibiana. Autor: mathuloTento rok budú vypravené mimoriadne parné vlaky. V súprave budú radené historické „trojokeňáky“ z úzkorozchodnej trate Ružomberok – Korytnica kúpele. Každý deň budú vypravené celkovo tri historické vlaky. Vlaky budú za príplatok. Časy odchodov ešte nie sú stanovené.Ako minulý rok, tak aj teraz budú v obehu lepenkové lístky. Samozrejme, nesmie chýbať ani detský vláčik. Zaujímavosťou je, že bol vyrobený v ČKD.Príďte preto okúsiť na vlastnej koži neopísateľnú atmosféru na tejto malej železničke pod patronátom jej dlhoročného prednostu Wáclava Gidaszewského.


Keďže sa aj medzi fanúšikmi železnice nájdu aj takí, čo majú radi dopravu na kolesách, dávame do pozornosti okrem informácií ohľadom jázd NPŽ aj tieto dva sprievodné programy:

Traktorparáda 4. Ročník


Počas tohto podujatia sa budú prezentovať historické traktory staršie ako 30 rokov. Súčasťou programu budú ukážky štartovania a jazdy jednotlivých traktorov. Spestrením tohto ročníka budú ukážky historickej orby záprahom a traktormi, ukážky kosenia a mlatby obilnín. Okrem traktorov sa budú v rámci Traktorparády prezentovať aj ďalšie funkčné poľnohospodárske stroje (mláťačka, samoväz).Veľkou atrakciou pre návštevníkov bude aj jazda na traktorbuse. Cena lístka je 0,50 Eur/osoba/jazda.

Zraz veteránov 2. ročník 20. 8. 2011 (sobota)


Stretnutie majiteľov historických áut a motoriek v areáli skanzenu medzi 12.00 – 13.00 hod. Prezentácia do 16.00 hod.


Dúfame, že Vás táto pozvánka zaujala a nenecháte si ujsť túto jedinečnú akciu v peknom prostredí mesta Nitra. Viac sa dočítate na stránkach múzea >>odkaz (www)<< / spmnitra.sk/ a >>odkaz (www)<< / agrokomplex.sk /

Autor : DigzTento článok nájdete na stránke railtrains.sk https://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: https://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=620