PO ZÁRUČNEJ LEHOTE.....

railtrains.sk

Dátum:  09.11.2011 0:00   |   Rubrika:  Z tratí ŽSR a SŽDC   |   Vytlačené:  17.02.2020 3:21

 Pri poslednej domácej inventarizácii hmotného a nehmotného majetku som pri pohľade do záručných listov zistil, že som práve pred dvomi rokmi nadobudol slušný fotoprístroj. Aj pred týmto časom aktívne venoval tomuto športu, určite si spomeniete na niektoré „tunelové“ reportáže spod Hrbatej a či Lesk a tiene histórie, ale nebolo to ONO. Fotiť s mini-prístrojom ma moc nebavilo, pretože bol veľmi ľahký, pohotový, flexibilný a dal sa skryť pred zlodejmi do vrecka.Preto som si na krk uviazal niečo veľké, ťažké, nepohotové a neskladné. Po dvoj- ročných skúsenostiach so zrkadlovkou si ale vravím že som si vybral ten správny šport, pretože ustrážiť si fotoaparát je stále ľahšie ako bicykel.Poďme sa teda na moje športové výkony pozrieť. Pripravil som pre Vás prehľad svojej dvojročnej tvorby. Z každého mesiaca počas záručnej doby som pre Vás vybral jednu či dve najlepšie fotografie, ktoré sú pre mňa určitou symbolikou a pripomínajú mi určité foto-udalosti. Mnoho z nich ste už videli, ale verím že po „refotošopingu“ si ich radi pozriete ešte raz.
Písal sa 2.október 2009. Tak ako každý začínajúci fotograf som úplne prvý krát zašiel na stanicu. Trnavu práve opúšťal piatkový Tríbeč.Pár dní na to som trávil týždeň v Tatrách....aj s manipulákom.Po návrate z Tatier som zastihol ešte jeden z posledných pantografov na Hrbatej v grafikone 200923.11.2009 sa konali aj pri Trnave skúšky ETSC s rakúskym Taurusom. Výsledok? Asi neúspešné, keď som ich tam viac nevidel.Mikuláša 6.12.2009 oslavoval Albatros na okruhu BA-Kúty-Trnava-BA. Tu opúšťa Trnavu na ceste do BA.Albatros sa pred Silvestrom v decembri 2009 prevetral ešte raz, keď viezol zahraničných dôchodcov do Tatier na okružnú jazduPo Novom roku 2.januára 2010 sa vracali späť. Pred Prievidzou neskutočne snežilo.Februárový výlet v Krpeľanoch, kde ma zradila autobatéria.27-mu marcu roku 2010 jednoznačne kraľoval VAŠO na Mlynkoch.Výlet Karkulkou na Čachtický hrad v Brestovanoch.Prvomájová klasika 2010 do Topoľčianok za koníkom za mojimi humnamiV júni som bol pár dní na Kysuciach – Skalité.Začiatok letných prázdnin s Hurvínkom vo VrbovomV auguste 2010 som fotil málo a len doma. Tak aspoň fúzatá atrakcia pred Cíferom.K septembrovým fotozážitkom prispela aj pešia túra z Bešeňovej na Dechtáre.Jeden z posledných pravidelných osobných vlakov pred zastavením dopravy na Muránskej staniciNaháňanie jesene pokračovalo aj v novembri 2010 pri šenkvickej estakáde.Mikulášska jazda 5.12.2010 bola tentokrát na okruhu BA-Leopoldov-Galanta-BA. Tradične ako vždy sa konala pod rúškom hmly na hradle Dolina.Za pantografmi bolo treba chodiť už na trať Trnava-Sereď. Január 2011 bez snehu.Február 2011 a Trnava-Sereď a stále bez snehu. Ani som si nemyslel že bola taká suchá zima. Ale absencia bielych fotiek to dokazuje.V marci som sa venoval naháňaniu manipulákov na Hrbatej16.4.2011 som si zašiel za Albatrosom až k Trenčínu07.máj 2011 -Deň veľkého tresku- Keď Vlaky oslavovali Karkulkou na Brezovej pod Bradlom.Ďalší kysucký fotovýlet, tentokrát do Makova.Trojicu májových fotiek uzatvára Albatros pred Trnavou smerujúci do BA.V júni bolo toho zase viac. Zo stretávky na Remate som si odskočil na Štokre a Kremáky do Hornej Štubne. Fotojazdy v rámci „Vrútok“Pri PSA Peugeot-Citroen Trnava český Albatros so Zeleným Antonom smerujú na Rendez.Slovenská Albatrosovská klasika v Brestovanoch v rámci „Rendezu“Úvod prázdnin (10.7.2011) patril opäť jazdám z Piešťan do Vrbového. Je neuveriteľné, ale aj tento rok bola na tom istom poli slnečnicaTradičné augustové foto-suchoty som zaháňal s deťmi len kúsok za humnami na hradle Dolina.Tesne pred ukončením záručnej lehoty 24.9.2011 som naháňal Bardotku do Brezovej pod Bradlom.


Na záver retrospektívy som si uvedomil, že pri mnohých záberoch som nebol sám. Pri niektorých záberoch som sa stretol nahodilo, pri niektorých sa jednalo o spoločné či už plánované alebo neplánované fotoakcie. Bolo by ťažké všetkých vymenovať, tak aspoň takto na záver chcem všetkých čo som spoznal pozdravovať a teším sa na ďalšie stretnutia S EMINEMOM PO ZÁRUČNEJ LEHOTE.

Autor textu a foto : eminem


Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk https://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: https://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=691