Mikuláš na trati Košice - Prešov

railtrains.sk

Dátum:  19.11.2011 0:00   |   Rubrika:  Na voľné chvíle ...   |   Vytlačené:  23.01.2020 18:56

 Príjemne vyhriate vagóny starého motoráku, rozžiarené očká tých najmenších a spokojnosť rodičov. Aj to by chceli už tretíkrát po sebe dosiahnuť, na koľajach Košicami a Prešovom, Mikuláš, anjeli a čerti z Klubu historických koľajových vozidiel, ktorí aj tento rok pripravili pre širokú verejnosť nostalgické mikulášske jazdy na trati Košice – Prešov – Košice.Mimoriadne až tri jazdy.Po minuloročných skúsenostiach a veľkom záujme, pripravili členovia klubu v spolupráci so ŽSR a MDC v tomto roku až tri páry historických vlakov. Deťúrence a ich rodičia si tak môžu ešte lepšie vybrať, ktorá jazda im bude viac vyhovovať. Mysleli sme aj na cestujúcich z metropoly Šariša, aby sa mohli odviesť do Košíc a späť. Tomu sme prispôsobili aj cestovný poriadok:

Mimoriadny historický mikulášsky vlak:

POZOR ! ! ! Jazda o 9:00 je už vypredaná ! ! !
Odchody z Košíc: 9:00, 11:25 a 13:55 hod.
Príchody do Prešova: 9:45, 12:10 a 14:42 hod.

Odchody z Prešova: 10:30, 12:30 a 15:05 hod.
Príchody do Košíc: 11:05, 13:05 a 15:40 hod.

Okrem týchto staníc vlak zastaví pri každej jazde aj v Kysaku, a po dohode a objednávke vopred aj v iných staniciach na trati.

Program:


Počas cesty vlakom bude sv. Mikuláš, anjeli a čerti rozdávať balíčky priamo vo vagónoch. Deti si môžu pripraviť pesničku alebo básničku. Tie, ktoré sa hanbia, si pre Mikuláša môžu pripraviť namaľovaný obrázok.Na konečnej stanici sa môžu deti vyfotografovať s Mikulášom + spoločná fotografia. Návšteva detí u „uja“ výpravcu v dopravnej kancelárii. Možnosť individuálnych predvianočných nákupov v Prešove, resp. Košiciach Vagóny sú vykurované!!! Max. rýchlosť vlaku 60 km/hod.
Mikulášske balíčky pripravujeme v dvoch variantoch, ktoré si budete môcť vybrať priamo pri elektronickej objednávke. Obsahujú sladkosti, cukríky, čokolády, čok. figúrky, sušené alebo čerstvé ovocie a 1 ks rozprávkové CD – Železničné rozprávky alebo 3 ks detských omaľovaniek, príp. iné drobnosti. (V prípade špeciálnych požiadaviek, napr. diéty alebo choroby: celiakia, cukrovka, alergie a pod., pošlite nám zoznam dovolených vecí.)

Potrebné sú rezervácie:


Už dnes si rezervujte miestenky a mikulášske balíčky pre deti!!! Rezervácie treba nahlásiť a mikulášske balíčky vopred uhradiť najneskôr do 23.11. 2010.Rezervácia je bezplatná a cestovné sa platí priamo vo vlaku. Ako potvrdenie rezervácie si prosím vytlačte akceptačný e-mail. Platnosť rezervácie končí 15 minút pred odchodom vlaku, po tomto termíne nebude rezervácia akceptovaná, do vlaku sa však dostanete – na státie. Organizátor si vyhradzuje právo na obmedzený počet rezervácii.
Rezervujte sa TU! = >>odkaz (http)<<

Úhrada mikulášskeho balíčka:

prosíme, aby ste, v prípade záujmu o Mikulášsky balíček, uhradili sumu 6,- € / za 1 balíček/ najneskôr do 23. novembra 2011 !!! úhrady poštovou poukážkou na adresu: Zuzana Lehotská, Aténska 15, Košice, 040 13 prevodom na č. účtu v Poštovej banke 12255836/6500

Cestovné:
Lístky sa nepredávajú v pokladni ŽSR a ani nikde v predpredaji. Platí sa až vo vlaku!!!

Spiatočný (obojsmerný) lístok:
Dospelí: 6,- €
Deti do 12 rokov: 4,- €
Deti do 3 rokov zadarmo
Rodinný lístok: 19,- €
Jednosmerný lístok:
Dospelí: 4,- €
Deti do 12 rokov: 3,-Eur
Deti do 3 rokov zadarmo.
Rezervácie a informácie na adrese: >>odkaz (E-mail)<<, prípadne na t. č.: 0905 412 322

Teší sa na Vás sv. Mikuláš, anjeli aj čert a samozrejme vykúrené vagóny!

KHKV
Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk https://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: https://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=711