OBYČAJNÝ DEŇ S NEOBYČAJNÝMI DOPRAVCAMI

railtrains.sk

Dátum:  04.03.2012 0:00   |   Rubrika:  Fotografia na nedeľu   |   Vytlačené:  08.05.2021 22:23

 To, že na západnom Slovensku jazdia súkromní dopravcovia v nákladnej doprave a už aj v osobnej doprave sme si už zvykli. Ale súkromný dopravcovia sa začínajú objavovať aj na východe Slovenska. Aj keď väčšinou ide o dopravcov, ktorý operujú po celom území Slovenska, ako PSŽ, LTE, Express Rail a iné. No nájdete tu aj dopravcu z Poľska.

,,EuroRunner“ v službách ExpressRail v ŽST Košice.
,,Čmeliak“ a ,,Kocúrikovia“ odpočívajú v ŽST Prešov.,,Dvojička“ ET 41 s nákladným vlakom PKP Cargo prechádza cez Prešov.To bolo na úvod, teraz by som vám rád priblížil jeden obyčajný deň s neobyčajnými dopravcami a nie len s nimi. Jedným z mojich najobľúbenejších miest na fotografovanie je úsek medzi Trebejovom a Kysakom (trať 180/188). Tento úsek je nie len zaujímavý svojím slávnym zárezom ale aj ekonomický pre každého fotografa, odfotí vlaky z a do dvoch rôznych smerov. Preto som sa tam vybral, no moja radosť opadla, keď práve v tomto úseku usilovne rúbali kríky a malé stromy okolo trate, aspoň to tam bude nabudúce bez neželaných kríkov. Tak som teda ostal na zastávke, kde som si krátil čas pri čakaní...,,Dvojička“ s nákladným vlakom smeruje do Košíc.,,Gorila“ s IC 10501.362 014 s rýchlikom 601.,,Bageta“ s osobným vlakom z Červenej skaly do Košíc.Nakoniec aj osobný vlak z Košíc do Trenčína.Keďže oblaky a traťoví robotníci sa nechystali preč tak som šiel skúsiť šťastie inam. Na jednokoľajnú trať z Kysaku do Prešov. A oplatilo sa.


Na úvod sa predviedla poľská ,,Dvojička“, ktorá si šla pre vlak.
Prenikavé dunenie sa privalilo z Kysaku v podaní 771.Nie menej krajší zvuk sa privalil aj z Prešov a to ,,Pegas“ ktorý ťahal okrem vlaku aj nečinné 736 a na postrku boli 751 a 721.Opäť dvojička s „kontajnermi.“Prihrmotali aj dve 740 s polovicou súpravy, ktorú zozadu tlačil už spomínaný ,,Čmeliak.“


Tlačiaci "Čmeliak"Autor textu a foto : OnreiXD


Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk https://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: https://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=787