Do Dunajskej Stredy a Komárna vlakom v prvý deň ostrej prevádzky RegioJet-u

railtrains.sk

Dátum:  04.03.2012 22:00   |   Rubrika:  Z tratí ŽSR a SŽDC   |   Vytlačené:  08.05.2021 20:49

 Dňa 4.3.2012 prišlo na trati č. 131 z Bratislavy cez Dunajskú Stredu do Komárna k už vopred dlho avizovanej zmene dopravcu. Štátnu spoločnosť ZSSK, ktorá dosiaľ prevádzkovala osobnú dopravu na tejto trati vystriedal súkromný dopravca RegioJet z Českej Republiky. Počnúc týmto dňom sa budeme deň čo deň stretávať na „cigánskej“ s žltými súpravami TALENT pôvodom z Nemecka. Dopravca RegioJet v prvý deň ostrej prevádzky poskytol pre všetkých cestujúcich jazdy v svojich vlakoch úplne zadarmo.


Bez cestovného lístka mohol každý záujemca nastúpiť, previezť sa do ľubovoľnej zastávky alebo stanice, vychutnať si pohodlie a úroveň poskytovaných služieb v moderných súpravách.Nový dopravca bude denne ponúkať viac ako 50 vlakových spojení. Každú hodinu budú jazdiť vlaky smerom na Dunajskú Stredu a späť, každé 2 hodiny smerom na Komárno. Jazda z Bratislavy do Dunajskej stredy bude trvať podľa dopravcu RegioJet v klimatizovaných a nízkopodlažných vlakových súpravách 38 minút. Predaj cestovných lístkov bude realizovaný na základe spolupráce s štátnou ZSSK v jej zákazníckych centrách (ako je tomu napr. na bratislavskej hlavnej železničnej stanici) alebo u sprievodcov ZSSK kdekoľvek na Slovensku. Obratom sa budú dať zase kúpiť lístky na spoje ZSSK aj v predajniach lístkov dopravcu RegioJet. Zmluva o prevádzkovaní osobnej železničnej dopravy na predmetnej trati je podpísaná medzi Ministerstvom dopravy, pôšt a telekomunikácií a dopravcom RegioJet na takmer 9 rokov – do decembra roku 2020. RegoJet sa zmluvne zaviazal zabezpečiť 1,2 mil. vlakokilometrov ročne. Zároveň chce ročne prepraviť cca. 1,9 mil. cestujúcich. Pre porovnanie vlaky ZSSK ročne prepravili na tejto trati cca. 700 tis. cestujúcich ročne. Nový dopravca sa zároveň zaviazal k dodržiavaniu cestovného poriadku, čo znamená že z celkového počtu prevádzkovaných vlakov ich 94% príde načas do svojho cieľa. Ak bude meškanie vlaku viac ako 30 min., dopravca bude platiť sankcie za každý takýto omeškaný vlak.

Čo sa týka cien, platných od 31.3.2012, viď nasledovné čísla: Na vzdialenosť od 0 do 25 km zaplatí cestujúci 0,5 Eura, vzdialenosť od 26 do 50 km bude za cenu 1 Euro a vzdialenosť od 51 km do 100 km (Komárno) bude cestujúceho stáť 2 Eurá.
Os 4319 smeruje cez most ponad Malý Dunaj smerom do KomárnaOs 4322 ide z Komárna na bratislavskú hlavnú stanicuOs 4321 odfotografovaný pred mostom vo Vrakuni smeruje do Dunajskej StredyOs 4324 idúci z Dunajskej Stredy do Bratislavy na priecestí v ulici Majerská vo VrakuniAutor textu a fotografií: volod
Zdroj informácií : stránka dopravcu regiojet.sk a portál sme.sk

Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk https://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: https://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=791