Aký bol Grand Prix 2012 ? Pohľadom ASphoto...

railtrains.sk

Dátum:  13.10.2012 23:00   |   Rubrika:  Fotografia na nedeľu   |   Vytlačené:  18.05.2022 12:43

 Drahí čitatelia. Dňa 8. septembra 2012 (sobota) sa uskutočnil v poradí už 14. ročník medzinárodných pretekov historických lokomotív GRAND PRIX SLOVENSKO 2012, ktorý sa ako každý rok aj tento konal v priestoroch Zvolenskej nákladne stanice.Najväčším lákadlom pre návštevníkov boli nielen historické dráhové vozidlá, ale aj terajšie rušne, ktoré si návštevnici mohli pozrieť v rušňovom depe Zvolen. Každoročne sa tu schádza niekoľko tisíc priaznivcov železnice, ktorý túto techniku obdivujú spoločne so mnou niekoľko krát za rok, pri rôznych výstavách a podujatiach. Dovoľte, aby som Vám pár fotkami a niekoľkými slovami, zhodnotil môj pohľad na grand Prix 2012.


Cestu som si spríjemnil spolu s kamarátmi, s ktorými sme kecali ako inak na železničnú tématiku,ktorá obsahovala aj pripravované GVD 2012/2013. Medzinárodný rýchlik R 371 "Horehronec" zastavuje v zastávke Zvolen Mesto a moje prvé kroky smerovali do RD Zvolen, keďže do začiatku pretokov som mal čas cca 3hodiny.
"retro" ZSSK 754.036-2 pri ktorej som si tak ochotne zapózoval, keďže som ju videl prvý krát na vlastné oči.
krátko po oprave pózovala aj ZSSKC 751.126.4.


Určite si spomínate na nehodovú udalosť ktorá sa stala "žehličke" vo Zvolene. Aj tú som si našiel v opravovni a potešilo ma, že už stála na "vlastných".


"žehlička" ZSSK 210.011 ktorá sa podrobila oprave podvozku, kvôli nehodovej udalosti.
Záber na opravovňu v RD Zvolen .


Presuňme sa teda na hlavné preteky, kvôli ktorým tu predsa som. Počas presunu cez lávku sa mi podarilo zachytiť parné rušne, ako sa pomaly, ale istotne pripravujú.Nepriazeň počasia si bohužiaľ pýtala aj svoju daň, oproti minulému roku som mal tento krát oveľa lepšie miesto no nepriazeň našich "modrých" kolegov ŽP mi bohužiaľ nedovolila urobiť okrem jednej dobrej fotky viac. Keďže nebol kvôli x ľuďom ochotný odstúpiť zo záberu o pár metrov ďalej, tak som sa presunul do stánku s občerstvením, v ktorom som si dal pekne výdatný obedík.Šprint parných rušňov na 100m.


Neskôr som sa presúval na Zvolenské spojky kde som si počkal na parnú jazdu mim.Os vlaku ktorý mal na čele 464.001. Bohužiaľ, už spomínané počasie robilo neplechu a jediné zaujímavé miesto na odfotenie, bolo v oblúčiku smer Banská Bystrica.464.001 ťahá mim.Os vlak zo Zvolena do B.Bystrice vďaka ktorému meškal medzinárodný rýchlik R 370 "Devín"
Samozrejme že poteší aj laminátka na trase B.Bystrica - Levice.
"Pomaranč" na mim.Os. vlaku Zvolen - Krupina pod Zvolenským hradom.


Drahí priatelia, to by bolo zatiaľ z mojej strany asi tak všetko.Či už sa spoločne stretneme pri fotení niekde na štreke alebo na nejakej výstave vždy s Vami rád prehodím niekoľko tých slov. Verím tomu že sa spoločne stretneme aj pri budúco - ročnom
GP 2013 vo Zvolene.


text,foto: Andrej Štompf (ASphoto)

Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk https://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: https://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=926