Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Návod na prispievanie

Ako prispieť článkom na railtrains.sk?

Na www.railtrains.sk uvítame každý príspevok, ktorý pomôže skvalitniť ponúkaný obsah a priniesť ostatným fanúšikom železnice nové a zaujímavé informácie, fotografie či súvislosti. Radi Vám preto umožníme sa v rámci nášho webu realizovať. Na prispievanie vôbec nie je nutné byť novinárom, ani redakcia nie je v žurnalistike príliš kovaná.

Pred tým než pošlete článok na náš web

  • Zamyslite sa nad rozsahom. Článok/reportáž má väčší rozsah a mala by obsahovať viac rôznych ilustratívnych fotografií. Ak máte nejakú zaujímavú stručnú informáciu o tom, čo sa práve deje, môžete využiť príspevok stručnou aktualitou, kde nemusíte mať ani fotografie. Ak síce tú fotku máte, ale máte ju len jednu, prípadne je všetok fotomateriál, ako sa hovorí na jedno kopyto, sú k dispozícii obrazové aktuality.
  • Dobre si preverte informácie, ktoré chcete uviesť a overte si, či na všetky fotky, ktoré nie sú Vaše, máte odobrenie od autora s ich zverejnením. Ak budeme musieť fotky či celý článok dodatočne sťahovať zo stránky, rozhodne nebudeme nadšení :)
  • Nezabudnite na ucelenosť. Informácie by mali byť súvislé. Ak nedokážete článkom pokryť napríklad celú akciu, zamerajte sa na nejakú jej časť a ostatné časti spomeňte v úvode či závere. Článkov sa môže zísť viacero a redakcia z nich bude môcť prípadne aj zlepiť hodnotnejší materiál. O autorstvo Vás však určite pripravovať nebudeme.

Ako by mal článok vyzerať

Keď už ste si vybrali obsah, fotky a spísali nejaký ten text, pred poslaním článok treba pripraviť do podoby aby sa dal rozumne spracovať
  • Text si pripravte v nejakom rozumnom formáte, najlepší je obyčajný textový súbor (.txt), ak to nie je možné, tak nejaký ten Word, alebo PDF, (ale pozor na to aby Váš editor to PDF vytváral rozumne, existujú prípady, keď z textu naprríklad nejde vytiahnuť diakritika)
  • Formátovaním šetrite, kopu vecí nejde zobraziť účelne a zobrazenie pripraviť jednoducho, takže sa vo výsledku nemusí použiť. Aj text úplne bez formátovania je častokrát najlepší.
  • Obrázky a fotky si nachystajte vo formáte JPEG (.jpg), a pošlite ich ako samostatné súbory, prípadne vhodne zabalené (ZIP, RAR). V žiadnom prípade fotky neposielajte vložené do PDF alebo iného dokumentu.
  • Požadované rozmery fotiek do článkov sú 1080x600 až 1080x850 px. Väčšie fotky zmenšite, menšie fotky pokiaľmožno neposielajte, alebo ak, tak len v naozaj, naozaj nevyhnutných prípadoch.
  • K obrázkom a fotkám si nachystajte popisky.

Ako a kam to odoslať

Keď to už je všetko nachystané, odošlite to mejlom na redakcia (zavináč) railtrains.sk. Nezabudnite sa nejak identifikovať, najlepšie menom a loginom, nech si to vieme priradiť. V prípade potreby Vás budeme ďalej kontaktovať aby sme sa spolu dobrali čo najlepšieho výsledku. Vaše heslo nám posielať nemusíte, naopak si ho chráňte ako oko v hlave a nehovorte ho nikomu! Nikto z redakcie ani webmaster od Vás nebudú žiadať heslo, nepotrebujú ho.
Vaša redakcia
cas


Radúz
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
ČD Cargo a.s.

KHT Zvolen

Železniční magazín

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 56 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 2

Registrovaných: 0
Anonymných: 56

Viac ...