Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Aktuálne / stručne

Informácie od autorov prijímame v dobrej viere a vzhľadom k možným zmenám sa poskytujú bez akejkoľvek záruky. Akékoľvek zmeny v uvedených udalostiach, ktoré sú Vám známe prosím hláste do redakcie či vložte ako novú aktualitu. Nezabudnite pritom uviesť ku ktorému existujúcemu príspevku sa vzťahujú. OBZVLÁŠŤ OPATRNÍ BUĎTE PRI KLIKANÍ NA ODKAZY UVEDENÉ V PRÍSPEVKOCH A ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEZADÁVAJTE DO STRÁNOK ODKAZOVANÝCH Z TOHTOTO BLOKU HESLÁ. OBSAH ODKAZOV SA NEKONTROLUJE A MÔŽE SA JEDNAŤ O PODVOD!

Vaša redakcia.

Druh udalostiDátumVozidláAutor
Všeobecné  15.11.2018 - 18:32  Najdlhší tunel na sieti SŽDC "Ejpovice" otvorený od dnešného popoludnia  volod  Trvalý odkaz
Od 15:50 je od dnes otvorený jeden tubus najdlhšieho železničného tunela v ČR. Dĺžka tunela je cca. 4150 m. Prevádzku povolil dráhový úrad ČR. Dvojrúrový tunel má zatiaľ otvorený pre prevádzku južný tubus. Tunel je súčasťou preložky trate medzi Plzňou a Rokycanmi. Prvý nákladný vlak ťahaný dvoma rušňami smeroval od Plzňa na Prahu Libeň a tunelom prešiel okolo 17. hod. Prvý vlak dopravcu ČD Cargo idúci tunelom mal 26 vozňov a hmotnosť 1048 ton. Na zajtra ráno (cca. 8. hod.) je plánovaný slávnostný prejazd protokolárneho vlaku, čím sa otvorí tunel aj pre osobnú dopravu. Rýchlosť pre nákladné vlaky idúce tunelom je zatiaľ stanovená na 30 km/h (tunel je v skúšobnej prevádzke). Podrobne tu:
>>odkaz (https)<<
cas


Vanda
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
ČD Cargo a.s.

KHT Zvolen

Železniční magazín

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 101 Používateľov v sekcii
Aktuálne / stručne: 1

Registrovaných: 0
Anonymných: 101

Viac ...